Pozberová linka

Pozberová linka slúži k spracovaniu a následnému uskladneniu poľnohospodárskych komodit bezprostredne po zbere. Linka je schopná spracovať v podstate všetky bežné typy poľnohospodárskych komodit ako obilniny, strukoviny a olejniny.

Firma JK Machinery patrí medzi najvýznamnejších českých výrobcov zariadení pre pozberové spracovanie plodín. Svojím zákazníkom v mnohých krajinách ponúka jednotlivé dodávky strojov až po kompletné riešenie pozberových liniek na kľúč.

Popis pozberovej linky

Príjem a čistenie:

K predčisteniu, alebo primo čisteniu komodít slúži čistička JCM VibroMAX. Tá je vhodná pre linky s požiadavkou na vyšší výkon. Sitovým a aspiračným predčistením, alebo čistením sa oddelia veľké a drobné prímesi a drobné zrná.

Sušenie:

Technologický zásobník zaisťuje kontinuálny príjem suroviny na sušičku, kde sa zníží vlhkosť komodity na požadovanú hodnotu. Tú je potom možné dlhodobo skladovať.

Skladovanie a expedícia:

Usušená komodita sa skladuje v silách, alebo je naskladňovaná priamo na nákladny automobil. Pre skladovanie sa najčastejšie používajú oceľové valcové silá a to buď s plochým dnom, alebo s kuželovou výsypkou.

Linky ďalších technológií

Linky podľa spracovávanej suroviny

Máte otázku?

Naši špecialisti sú pripravení Vám pomôcť.