JHI 05

JHI 05

JHI Nárazové lúpačky

Nárazová lúpačka JHI využívá kinetickej energie nárazu letiaceho semena. Stroje je možné použíť k lúpaniu slnečnice a dalších olejnín s tvrdou šupkou, ktorá sa oddelí pri náraze. Využitie je rovnako pre lúpanie obilovín. Pre rôzne materiály sú dostupné rôzne typy nárazových kotúčov.

Nárazové lúpačky JHI sa používajú k lúpaniu olejnín alebo obilnín, kde jadro nie je pevne spojené so šupkou. Z olejnín sa jedná napr. o tieto plodiny: slnečnica, konope, moringa, piniové oriešky, čerešňové kôstky. Z obilnín napr. ovos, špalda, pšenica jednozrnka a dvojzrnka. Stroj nie je vhodný k lúpaniu semien, kde šupka pevne drží na jadre. Pre tieto typy surovín je vhodnejšie použíť lúpací stroj JHP.

Stroj JHI sa používá k lúpaniu surovín, ktoré už prešli čistením a triedením (kalibrovaním). Vylúpaná surovina sa najčastejšie používá k priamej konzumácii celých jadier, prípadne môžu byť zaradené dalšej potravinárskej alebo aj krmivárskej operácie.

Po lúpaní je nutné roztriediť šupky, zlomky jadier, celé jadrá a nevylúpané zrná. Výkon stroja je uvádzaný v vstupnej surovine. Pre nastavenie optimálnych parametrov stroja je použiť motor riadený frekvenčným meničom.


Prednosti:
  • Nízka spotreba elektrickej energie
  • Tichý chod bez vibracií a nárazov
  • Vysoká účinnosť
  • Jednoduché nastavenie stroja
Možnosť použitia:
  • Lúpanie semien slnečnice na potravinárské účely a pre lisovanie oleja
  • Lúpanie dalších olejnín, ich šupka sa oddelí vplyvom nárazu (konope, sója, repka, moringa, piniové oriešky, atd.)
  • Lúpanie obilnín (ovos, špalda, pšenica jednozrnka a dvojzrnka)

Technické dáta:
Typ stroja JHI 05.1 LITE 05.2 PRO
VÝKON
Výkon t/h 0,6-1,5 0,6-3
ROZMERY:
Dlžka mm 860 860
Šírka mm 895 895
Výška mm 1020 1020
OSTATNÉ:
Príkon kW 2,2 4
Hmotnosť kg 250 250
POZNÁMKA
Nízká spotreba a vysoký výkon.