Linka na výrobu osív

Linka slúži na výrobu (čistenie a kalibráciu) osív.

Medzi spracovávané plodiny patria: obilniny (napr.: pšenica, ječmeň, ovos, raž, tritikale, cirok, ryža), olejniny (napr.: slnečnica, repka, ľan, mak, konope, seznam, laničník, ostropestrec), strukoviny (napr.: hrach, sója, šošovica, fazuľa, cícer, vika, bôb), trávy (napr.:ďatelina, svazenka, lucerka, mätonoh, timotejka, kostrava, ), ale aj pšenica špalda, pšenica jednozrnka, pšenica dvojzrnka, pohánka, proso, milička habešská, rasca, láskavec

Firma JK Machinery patrí medzi najvýznamnejších českých výrobcov zariadení pre pozberové spracovanie plodín. Svojím zákazníkom v mnohých krajinách ponúka jednotlivé dodávky strojov až po kompletné riešenie pozberových liniek na kľúč.

Popis linky na výrobu osív

Príjem a predčistenie:
Samostatná predčistička JCM VibroMAX je vhodná pre linky s požiadavkou na vyšší výkon. Sitovým a aspiračným predčistením oddelí veľké prímesi a drobné zrná. Pre menšie prevádzky sa pre predčistenie a následné čistenie sa využíva jeden stroj JCM VibroMAX, ktorý je rôzne nastavený pre predčistenie a následujúce jemné čistenie osív.

Jemné čistenie:
Jemnému čisteniu môže predcházať doklaskovač (odosinkovač). Pri jemnom čistení je využívané aspiračné čistenie na vpáde a výpade materiálu ako aj samotné čistenie. Výslednym produktom sú zrná vytriedené podľa veľkosti (šírka a hrúbka). Následne je materiál triedený na triery JCT podľa dĺžky pre oddelenie polovičiek, zlomkov, alebo guľatých prímesí od celých zŕn.

Finálne triedenie:
Pneumatický stôl JGT sa používá pre záverečné dotriedenie materiálov. Pre maximálnu kvalitu osiva sa na základe rozdielnej mernej hmotnosti oddelia zrná zaschnuté, nedozreté, vyžraté chrobákmi a prípadne aj zostatky ťažkých nečistôt.

Morenie a balenie:
Kvalitne namorené zrná zaistí jeho dobrú dezinfekciu a ochranu. Morička vždy obsahuje dávkovanie materiálu a moridla, systém jej aplikácie, miešanie a osušenie. Hotové osivo je väčšinou vrecované.

Linky ďalších technológií

Linky podľa spracovávanej suroviny

Máte otázku?

Naši špecialisti sú pripravení Vám pomôcť.